MANIFESTACIJE

  
 
Tradicijska glazbena kultura  od posebne je važnosti za društveno dobro kako za pojedinca, obitelj i zajednicu. Folklorne teme upoznaju nas tradicijom i baštinom Republike Hrvatske ovisno o kraju u kojem žive ali i šire. Narodni plesovi zbog svoje plemenitosti, zajedništva i ljepote predstavljaju jedinstven sadržaj za djecu, mlade i starije zato su i dio nastavnog programa glazbene kulture u školama.
 
Festivali dječji folklornih skupina  uvijek su naprivlačniji dio programa, a njegovanje dječjeg folklornog izraza te proces usvajanja tradicijskih sadržaja potiče se  dječju maštu i unutarnje doživljavanje vlastite tradicije.Ima li što ljepše i korisnije od toga?
 
 

Festival "Mi smo djeca vesela“ prilog je KUD-a Mičevec i Hrvatskog društva skladatelja općoj glazbenoj kulturi Zagrebačke županije.
Program prati stručni žiri u sastavu Ivan Potočnik, Margareta Biškupić i Irena Markulin.
 
PROGRAM
1.          FA MLADOST-Samobor    
 „Cinjguli rajnguli“-pjesme i plesovi  Međimurja                        
Koreograf i umjetnički voditelj : Ivančica Pogrmilović                                                      
Glazbeni voditelj i aranžer: Dražen Varga
Voditelj Tamburaša: Bojan Pogrmilović
 
2.          KUD MIČEVEC-Velika Gorica                             
„Pjesme i plesovi Posavine“
Koreograf i umjetnički voditelj : Jasna Kirin
Glazbeni voditelj i aranžer: Ivan Potočnik
Voditelj tamburaša: Vladimir Štarkelj
 
3.         KUD IVANIĆ-Ivanić Grad
„Srebrna kola , zlaten kotač“-Posavina-Moslavina
Koreograf i umjetnički voditelj : Sanja Emm
Glazbeni voditelj, aranžer i voditelj tamburaša: Vitomir Čanadija
 
4.         KUD STRMEC-Sveta nedjelja
  „Igrajmo se svadbe“
 Koreograf i umjetnički voditelj: Ivana Petravić
Glazbeni voditelj, aranžer i voditelj tamburaša: prof. Miroslav Hriberski
 
5.         KUD MIHOVIL KRUŠLIN-Šenkovec/Brdovec      „Pjesme i plesovi Posavine“
Koreograf i umjetnički voditelj : Katarina Horvatović Glazbeni voditelj i aranžer: Petar Varga
Voditelj tamburaša: Petar Varga
 
6.       HKUD PETAR ZRINSKI-Vrbovec
„Igre i plesovi vrbovečkog kraja “
Koreograf i umjetnički voditelj : Ljiljana Stanko
   Voditelj tamburaša: Mladen Farszky
 
7.       KUD PRESLICA- Blato                                     
„Savila se bijela loza vinova“-Pjesme i plesovi Posavine
Koreograf i umjetnički voditelj : Ivana Radačić Glazbeni voditelj i aranžer: Nikola Tuškan
 
8.       KUD DUČEC-Mraclin 
      Pjesme i plesovi Međimurja
      Koreograf i umjetnički voditelj :  Dejan PilatušKostimograf: Marica Cvetnić
     Glazbeni voditelj i aranžer: Željko Kravaršćan
 
9.       KUD STARI GRAD, Lukavec 
„ Pjesme i plesovi posavine“
Koreograf i umjetnički voditelj : Mirjana Jakunić
Glazbeni voditelj, aranžer i voditelj tamburaša : Mladen Trčak
 
10.      KUD DESINEC-Jastrebarsko
       „Plesovi desinečkog kraja“
        Koreograf i umjetnički voditelj : Jelena Režek
        Glazbeni voditelj i aranžer: Zlatko Tomičak
        Voditelj tamburaša: Zlatko Tomičak
 
  
Voditelji
Voditeljica dječjih skupina: Jasna Kirin
Voditelj odrasle skupine: Goran Stokić
Voditeljica pjevanja: Irena Markulin
Voditelj sviranja: Vladimir Štarkelj
 
Članovi upravnog odbora
Predsjednica: Tatjana Rulek
Zamjenik predsjednice: Marko Ježić
Tajnik: Vladimir Štarkelj
Član: Anđelko Jurenić
Član: Irena Markulin
 
Ovu manifestaciju sufinancirao je HDS ZAMP iz sredstava koja služba ZAMP prikupi od javnog izvođenja narodnih umjetničkih tvorevina u izvornom obliku, a koja se sukladno odredbi Zakona o autorskom pravu i srodnim pravima dodjeljuju temeljem Natječaja HDS-a za potporu projekata tradicijske