KUD MIČEVEC

KRATKA BIOGRAFIJA

Društvo djeluje u Mičevcu (Grad Velike Gorica) od 1996. godine. Broji   120 člana koji djeluju u   pet sekcija ; pjevački zbor žena, starija plesna skupina, dječja plesna skupina, mlađi i stariji tamburaški orkestar.  Već 12 godina njeguje kulturnu baštinu svoga kraja i Hrvatske. Društvo je predstavljalo hrvatski folklor u nekoliko zemalja Europske unije. Dobitnik je mnogih priznanja i ima vlastiti fondus narodnih nošnji. Godišnje održi oko trideset nastupa i jedino je društvo u kraju koje ima vlastitu knjižnicu sa fondusom 2500 knjiga. Društvo je izdalo četri nosaća zvuka, a trenutno se radi DVD na kojem će se  nalaziti pet koreografija; „Mičevec, moje selo malo“, „Turopolje u pjesmi i plesu“, „Mičevečki svati“, „Na Jurjevo, al den prede“ "Prek je save Ružica rumena u glazbenoj obradi Ivana Potočnika i koreografa Gorana Stokića.